wtorek, 5 marca 2013

a w sercu miasta...***

Te zgliszcza to pozostałości słynnej bydgoskiej Kaskady, w której to serwowano nawet niezłe żarcie... ale to już było, parafrazując słowa autorki jednej z polskich piosenek. Ostatnio znajomy stwierdził, że jest to zepsuty ząb w architekturze miasta... cokolwiek to znaczy ma rację. Zdjęcia robiłem na początku lutego. Na szczęście kilka dni temu udostępniono wizualizacje nowego budynku Adama Sowy, który stanie w miejscu dawnej Kaskady. Budowa ruszy jeszcze tej wiosny.

źródło: enjoybydgoszcz.pl

... a oto dla przypomnienia Kaskada, której to lata świetności minęły, jeszcze przed zburzeniem... czyli postkomunistyczna bydgoska makabryła...

źródło: urbanity.pl
^^^
Kto słuchał Pet Shop Boys, ten niech się nie wstydzi, że miał kontakt z muzyką pop. Utwór Suburbia (po polsku - przedmieścia) oddaje jak najbardziej klimat lat osiemdziesiątych XX wieku, a młodzi niech niech ujrzą co ich ojcowie słuchali za dźwięki z płyt winylowych i taśm magnetofonowych dekady temu... zanim zafascynowali się Pink Floyd, Black Sabbath czy też Led Zeppelin.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz